Hissenin yükseleceği ve düşeceği nasıl anlaşılır?

Hissenin yükseleceğini ve düşeceğini nasıl anlarız biliyor muydunuz? Hisse almak istiyorsunuz ya da elinizdeki hisse düşmeden satmak istiyorsunuz. Ancak hissenin yükseleceğini ve düşeceğini nasıl anlayacağınızı bilmiyorsunuz. İşte bu durumu tahminen öğrenebilmeniz için sizlere hisselerdeki trend durumu anlatmaya çalıştık.

Hissenin yükseleceğini nasıl anlarız?

Bu yatırım aracında en önemli nokta gelecekte size ne kadar gelir getireceğini hesaplayabilmenizdir. Hisse senedi yatırımı uzun vadeli bir yatırım aracı olduğu için gelecekte yükseleceğini ancak yatırım yapmadan önce belirli bir süre o kâğıdı yakından takip ederek öğrenebilirsiniz. Trend analizini takip ederken ortaya çıkan sonucun ileri de yükseliş mi yoksa gerileme trendi içinde mi olacağını farklı analiz araçlarından faydalanarak ön görebilirsiniz. Bu sizin doğru karar vermenize yardımcı olacak bir özellik olarak karşımıza çıkacaktır. Yapmış olduğunuz analizler ne kadar doğru olsa dahi uzun vadeli bir yatırım olacağından tek bir hisse senedine tüm paranız ile yatırım yapmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü hiç aklınızda olmayan ve hatta dünyanın beklemediği bir gelişme o hisse senedi fiyatının bir anda aşağıya düşmesine neden olabilir.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Hisse senedi virman nasıl yapılır?

Hissenin düşeceğini nasıl anlarız?

Düşüşteki hisseleri tahmin edebilirsiniz.

En kolay anlaşılan durum diyebiliriz. Bir hisse senedinin fiyatının azalacağını satışların başladığı anda anlayabiliriz. Bu da sizin elinizde bulunan hisse senetleri için satış emrini verme zamanınızın geldiği gösteren durumdur. Tabi, bu durumu ancak satışlar başladığında farkına varabilirsiniz. Daha satışlar başlamadan o hisse senedinin fiyatının düşeceğini anlama şansınız yoktur. Ancak gerekli seviyeye ulaşıp piyasanın dilini çözdüğünüz andan itibaren tüm alım satımları önceden ön görebilir ve satış ya da alış emirlerinizi daha net bir şekilde verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Elma sirkesi nasıl yapılır? Elma sirkesinin faydaları neler?

Sonraki Yazı

Miyopati nedir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Mehmet Şef parmağını nasıl kaybetti?

Televizyon ekranlarının sevilen yarışma programlarından MasterChef yarışmasında jüri üyeliği yapan Şef Mehmet Yalçınkaya ile ilgili akıllarda merak uyandıran…
Daha Fazla Oku

Mercan Resifi Yemek Tarifi

Masterchef yarışmasında jüri üyelerinden Somer Şef’in yaptığı imza yemeği olan Mercan Resifi ya da Mercan Resifleri gündeme oturdu.…