Hangi retroda doğdum diyenler buraya! Burçların retrosu nedir?

Hangi retroda doğdum diye merak edenler buraya! Sizlere burçların retrosu neler, gezegen yorumları ne diyor gibi sorulara bu yazıda cevap vermeye çalıştık!

Astrolojideki etrogradlar genellikle aksilikler ve yavaşlamalarla ilişkilidir. Bu nedenle doğum haritanızdaki belirli gezegenlerin yanında biraz “R” olduğunu fark ederseniz, kendinizi biraz geciktirebilirsiniz. Evet, bu, doğduğunuz gün o gök cisimlerinin gerilediği anlamına geliyor. Ancak bazı astrologlara göre, doğum haritasındaki retro gezegenler düşündüğünüzden çok daha yaygındır. Aslında çoğumuzda en az bir tane var.

Bir gezegen “retro” olduğunda, bu Dünya’nın yörüngeden geçtiği ve bu gezegenin bizim bakış açımızdan geriye doğru hareket ettiği anlamına gelir.

Hangi retroda doğdum diyenlere retro tarihleri ve 2021 yorumları!

Burçların Retro Tarihleri ve Yorumları 2021
 • Merkür: Geveze, zeki Merkür, “Geriye Gitme Olasılığı En Yüksek” olarak seçildi, bu nedenle doğum haritasında Merkür’ün gerilediğini görmek nadir değildir. Düşünme, iletişim ve zihin ile ilgili öğrenmeniz gereken dersler olduğu anlamına gelebilir.

  Merkür retrosu senede 3 kez olur. Bu son geri hareketi ise 14 Ekim’de başladı, 3 Kasım’da duracak.
 • Venüs: Romantik, için için yanan Venüs, ilişkilere ve eğlenceli olan her şeye hükmeder. Venüs gerilemesi sırasında doğduysanız, aşk, yaratıcılık, güzellik, zevk, alma, barış ve içsel uyum söz konusu olduğunda uzun yoldan gidebilirsiniz.

  Venüs retrosu, 13 Mayıs / 25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor.
 • Mars: Mars, çok fazla fiziksel enerjiye sahip ateşli bir gezegendir – haritanızdaki yerleşimi, fitness kişiliğinizi ve cinsel dürtülerinizi aynı şekilde bilgilendirir . Mars’ın gerilemesi sırasında doğduysanız, enerji, dürtü, hırs, özerklik, liderlik ve tezahürle ilgili sorunlarla boğuşabilirsiniz.

  Mars retrosu, 10 Eylül / 15 Kasım tarihleri arası gerçekleşiyor.
 • Jüpiter: Jüpiter muhteşem, muhteşem bir gezegendir – bizler Jüpiter yanlısıyız. Doğumunuz sırasında Jüpiter geriliyorsa, bolluk, genişleme, şans ve cömertlik etrafında yapacak içsel çalışmalarınız olabilir.

  Jüpiter retrosu, 15 Mayıs / 14 Eylül tarihleri arası gerçekleşiyor.
 • Satürn: Ah kararlı, yapılandırılmış Satürn. Bu gezegeni Satürn’ün dönüşü ile ilişkilendiriyoruz – bir kişinin 20’li yaşların sonlarında meydana gelen dönüm noktası niteliğindeki astrolojik olay – çünkü olgunlaşma ihtiyacımıza değiniyor. Satürn’ün temaları tamamen otorite, sorumluluk, istikrar, başarı ve sınırlarla ilgilidir.

  Satürn retrosu, 11 Mayıs / 29 Eylül tarihleri arası gerçekleşiyor.
 • Uranüs: Uranüs, pek çok çılgın bilim insanı enerjisine sahip – tamamen şok edici olmayan bir haberde, isyankar Kova burcunun hükümdarı . Uranüs gerilemesi sırasında doğduysanız, içsel özgünlüğünüzü, yeniliğinizi, özgürlüğünüzü veya yaratıcılığınızı tam olarak ifade etmek için mücadele edebilirsiniz.

  Uranüs retrosu, 16 Ağustos / 15 Ocak tarihleri arası gerçekleşiyor.
 • Neptün: Neptün, yönettiği su burcuyla aynı dalga boyunda alçalıp akar : empatik Balık . Maneviyatı, yaratıcılığı, şefkati ve koşulsuz sevgiyi derinlemesine anlamak için ömür boyu sürecek bir yolculukta olabilirsiniz.

  Neptün retrosu, 23 Haziran / 29 Kasım tarihleri arası gerçekleşiyor.
 • Plüton: Sonunda hayatın gölge taraflarıyla ilgilenen Plüton var. Plüton’un gerilemesi sırasında doğduysanız, kişisel güç, dönüşüm ve yüzeyin derinliklerine dalma yeteneği alanlarında büyüme fırsatlarıyla karşılaşacaksınız.

  Plüton retrosu, 25 Nisan / 4 Ekim tarihleri arası gerçekleşiyor.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Osmanlı Padişahlarının Burçları ve Bilinmeyen Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Portakal kabuğu reçeli nasıl yapılır?

Sonraki Yazı

Beynin Bölümleri ve İşlevleri Nelerdir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Bolonez sos nasıl yapılır?

Makarna ile karıştırılarak mükemmel bir akşam yemeği için bolonez sos yapılabilir. Kökeni İtalya olan bu sosu yapması çok…