Eren Bülbül kimdir? #iyikivarsınEren

Genç şehidimiz Eren Bülbül ölümünün üstünden geçmesine rağmen hiç unutulmuyor. Eren Bülbül’ün hayatını bu yazımızda derledik. Eren Bülbül kimdir, gelin bakalım…

Ülkemiz pek çok kahraman şehit verdi. İçlerinde biri var ki yaşı küçük ama yüreği büyük biri… Adı Eren Bülbül’dü. Şehit oluşu Türkiye’ye yasa boğmuştu. Bilmeyenimiz yok ancak sizlere Eren Bülbül kimdir özetle anlatmaya çalıştık.

  1. Ayşe ve Hasan Bülbül çiftinin çocuğu olarak 1 Ocak 2002 yılında dünyaya gelen Eren Bülbül, Maçka ilçesine bağlı Köprüyanı Mahallesi’ndeki tek katlı evde büyüdü.
  2. Köprüyanı İlkokulu ve Çatak İlköğretim Okulu’ndaki eğitiminin ardından, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne devam eden Bülbül, 2016 yılında babasını kaybetti.
  3. Eren Bülbül çevresinde Trabzonspor‘a olan tutkusuyla tanınıyordu ve çok iyi horon oynardı.
  4. Okuldan geri kalan zamanlarda yevmiye usulüyle bahçe işlerinde çalışarak ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalıştı.
  5. Kısa süren hayat yolculuğu boyunca annesi ve 12 kardeşi ile ekonomik zorluklarla mücadele eden Bülbül, Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında yaralandı.
  6. Bülbül, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
  7. Bülbül’ün cenazesi, 12 Ağustos 2017’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla Maçka Merkez Camisi’nde düzenlenen törenin ardından Köprüyanı Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Twitter’da Eren Bülbül için paylaşılan TAG’e bakabilirsiniz: #iyikivarsınEREN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Başkasının tweetini sabitlemek

Sonraki Yazı

Dinlendirici müzikler

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Trileçe Tarifi

Krem Şantisiz Trileçe yapımı ile birlikte dışarıda yediğiniz trileçenin aynısını yiyebileceksiniz. İşte Krem Şantisiz Trileçe (hakiki Trileçe) yapımı……