Cadılar Bayramı yani Halloween günü geldi, geçti. Cadılar Bayramı kostümleri yine çok konuşulacak gibi. Artık ülkemizde de ilgi gören bu bayramda giyilen en ilginç, en tuhaf kostümleri sizler için derledik.

Artık modada büyük bir yer edinen Cadılar Bayramı kostümleri her geçen yıl dahada ilginç kıyafetlerle günümüzde yer ediniyor. Özellikle birbirinden ünlü isimlerin öne çıkarak Cadılar Bayramı’nda gündeme oturduğu ilginç kıyafetleri sosyal medya hesaplarında görmek mümkün. Bu seneki Cadılar Bayramı’nda gündeme oturmuş fotoğrafları sizler için derledik.

Nedir bu Halloween?

Her sene 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı, önceden Hristiyanların kutladığı bir bayram iken artık günümüzde ülkemiz dahil din gözetmeksizin kutlanılan bir bayram oldu. Bu bayram genelinde çocuklar korkunç kostümler giyer ve kapı kapı dolaşıp şeker ve harçlık toplar. Halloween yani Cadılar Bayramı aynı bizim dini bayramlarımızdaki gibi ancak bu bayramda işin içine korkunç kostümler giriyor.

7. Kanlı Öğrenci

Kan lekeli öğrenci kostümü.

6. Hulk

Heidi Klum’un Hulk kostümü.

5. Vampir

Bella Hadid’in vampir kostümü.

4. Turuncu Dikişli Surat

Gigi Hadid’in Joker’in çakma ve tuhaf versiyonu yüz makyajı.

3. İskelet

Chelsea Naparstek’in iskelet kostümü ve makyajı.

2. Rahibe

Bregje Heinen’ın ilginç rahibe kostümü.

1. Barbie Bebek

Taylor Hill’in Barbie bebek kostümü.

Sıralamayı bize göre yaptık ancak sizinde fikirleriniz bizler için önemli. Kendi sıralamanızı veya listede göremediğiniz ilginç kıyafetleri bize yorumlarda bildirebilirsiniz. :)

Kostüm görselleri Vogue‘den alınmıştır.