Her geçen gün meslek grupları biraz daha genişliyor. Yeni dünya düzeni ile farklı farklı meslekler ortaya çıkabiliyor. Teknoloji ve bilimin gelişmesiyle bugün çok meşhur olan bir meslek yarın sönük bir meslek halini alıyor. En çok tercih edilen mesleklerde bu yüzden gün gün değişiyor.

İstatistikleri toplayan Trade-Schools 2020 yılı için en çok tercih edilen ve edilecek mesleklerin listesini yayınladı. İşte en çok tercih edilen meslekler !

1. Yazılım Geliştirici

Yazılım Geliştirici bir mühendis gibi yazılım sistemleri üzerinde geliştirici ve devamlılığı sağlama görevini üstlenir.

2. Fizyoterapist

Motor sisteminde bozukluk olan bireylerin doktorun tanısına göre tedavisini programlama ve uygulayama görevi vardır.

3. Veri Analisti

Şirketlerde çalışan veri analistlerinin görevi şirket içinde bulunan verileri şirket sisteminde bir araya getirmek ve bu verileri yorumladıktan sonra şirkete bunun raporunu vermektir.

4. Hemşire

Hemşireler doktorların sağ koludur. Hemşirelerin sorumluluk alanları fazla değil ancak az olan sorumluluk alanu oldukça fazla vakit alır. Hasta bakımı, değerlendirmesi, ameliyat öncesi ve sonrası tetkikler, ilaç takviyesi gibi görevleri vardır.

5. Rüzgar Enerjisi Teknisyeni

Yenilenebilir enerji sektörünün geliştiği ülkemizde şirketler rüzgar enerijisi teknisyenlerine de git gide ihtiyaç duymakta. Bu mesleği seçecekler rüzgardan enerji elde edilen güç noktalarında çalışma şansı bulacaklar.

6. Güneş Enerjisi Teknisyeni

Rüzgar enerjisi teknisyeni gibi bu mesleğinde önü açık. Bu mesleği seçecek olanlar güneş enerjisi elde edilecek noktalarda görev alabilme şansını yakalayacak.

7. Dijital İçerik Uzmanı

Her geçen gün teknolojiyi daha fazla kullanıyoruz ve şirketler de aynı şekilde ürünlerini internet üzerinden satışa koyuyorlar. Bu mesleği seçecek olanlar internet ortamında bir şirketin veya kişinin internette olacak veya olan bütün içerikleri düzenleme, değerlendirme ve oluşturma görevini alabilir.