KPSS Kitap Önerisi [2021]

kpss kitap önerisi

KPSS kitap önerisi arayanlara bir liste hazırladık. Bu listeye bakarak hangi kaynakları Kpss için kullanabileceğinizi daha iyi görebileceksiniz. KPSS kaynak tavsiyesi listemize daha yakından göz atmak için listenin tamamını oku ve eklemek istediğin kaynak önerisi varsa yorum yap!

KPSS Türkçe Kitap Önerisi

kpss kitap önerisi

Yediiklim Yayınları – 2021 Sözel Mantık Çıkmış Sorular

KPSS Türkçe kitap önerisi arayanların elinde olması gereken kitaplardan birisi de bu kitaptır. Kpss, Ales, Dgs’de çıkmış olan sözel mantık sorularını toplayan bir kitap. Ayrıca her sınav kategorisi ayrılmış olarak gelmekte.

Pegem Akademi Yayıncılık – 2021 Kpss Ezberbozan Paragraf Soru Bankası

Kpss sınavında en çok zorlayan soru türü de paragraflar oluyor. Bu soru bankası “Türkçem iyi, daha iyi yapmak istiyorum” diyenlere önerdiğimiz bir kaynak. Özgün soruların yanı sıra anlık olarak pratik bilgiler sunan Pegem’in Ezberbozan Paragraf soru bankası ile netlerinizi yükselteceksiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları – Tyt Ayt Dil Bilgisi Soru Bankası

Tyt ve Ayt’nin yanı sıra Kpss’ye hazırlananlar da bu kitabı denemeli. Türkçe kısmında çıkan soru türü olan dilbilgisi herkesi zaman zaman zorluyor. Eğer dilbilgim iyi değil diyorsanız bu kitapla başlamanızı öneririz. Ayrıca, videolu çözümlerle her sorunun cevabına anında ulaşabileceğiniz bir kaynak.

Limit – Kronometre Paragraf Soru Bankası

Türkçe paragrafta iyiyim diyenlere önerdiğimiz farklı bir kaynak. Zor seviye paragraf sorularının barındığı bu kitapta olan bölümler şöyle listelenmiş: Isınma, giriş, gelişme ve sonuç testleri. Bu kaynağı alanların yorumları da son derece pozitif yönde.

Benim Hocam Yayınları – 2020 Kpss Türkçe Konu Anlatımı 

Türkçe’ye aşina değilseniz ilk başlamanız gereken yer konu anlatım kitabı olacak. Benim Hocam yayınlarının bu konu hakkında oldukça geniş bir tecrübeye sahip. Türkçe’ye yeni başlayanlar için önerilir.

KPSS Matematik Kitap Önerisi

İnformal Yayınları – 2021 Kpss Matematiğin Kara Kutusu

Kpss matematik kitap önerisi isteyenlerin kitaplığında bulunması gereken bir kaynakta İnformal 2021 Kpss matematiğin kara kutusudur. Bu kaynakta konuların başlarında kısa notlar, uyarılar, ikazlar ve hatırlatmalar bulacaksınız. Ayrıca ÖSYM tarihinde sorulan soruların tamamıyla birlikte cevaplarını da bulacaksınız.

Pegem Yayınları – Matematik Soru Bankası (2021 Kpss Genel Yetenek Genel Kültür)

KPSS matematik kitap tavsiyesi listesinde ikinci soru bankamız Pegem yayınlarının matematik soru bankası. Bu soru bankası video çözümlü. Bu sayede anlamadığınız soruların cevaplarını kolayca bulabileceksiniz.

ÜçDörtBeş Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

Neden KPSS kitap önerisinde Tyt sınavının kitabı var diyebilirsin. Ancak bu kitap matematiği olmayanlar ya da matematikte zorlananlar için kolay bir matematik kitap önerisi olabilir. Video çözümlü ve kolaydan zora sıralanan sorularla matematiğinizi bu kitapla geliştirebilirsiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları – Tyt Problemler Yeni Nesil Soru Bankası 2021

Problemler, Kpss’de çıkan soru türlerinin başında geliyor. TYT ve KPSS başta olmak üzere herkesin baş belası olan problemlere Bilgi Sarmal yayınları yetişiyor. İlk önce örnek soruları çözerek gösteren kitap daha sonra sizi sorularla buluşturuyor.

Antrenman Yayınları – Antrenmanlarla Matematik Serisi

Kolay seviye matematik kitap önerisi arıyorsanız bu kitabı şiddetle tavsiye ederiz. Matematiği sıfırdan öğreten bu kitap Kpss matematiğe başlamanız gereken yer olabilir.

Çap Yayınları – Problemler Fasikül 2021

Çözümlü ve kolay sorularla problemlere giriş yapmanıza yarayacak bir soru bankası. Kolay seviye matematik soru bankası arayanlar için birebir. Sadece problemler değil diğer zorlandığınız konularında fasikülleri bulunmakta.

Karekök – Rutin Olmİsem Yayıncılık Isem 2021 Evveliyatayan Problemler

Adındanda anlaşılacağı gibi bu kitap bizlere rutin olmayan yani farklı soruları karşımıza çıkarıyor. Ters köşe yapan sorularıyla matematiği daha iyi anlamamıza olanak tanımakta. Karekök yayınlarının bu kitabı Kpss matematik için kitap önerisi listemizin sonunda yer alıyor. Eğer seninde ekleyeceğin kitaplar varsa yorum yazarak Kpss’ye çalışan diğer arkadaşlara öneriler bırakabilirsin.

KPSS Coğrafya Kitap Önerisi

kpss kitap önerisi

Hocawebde Yayınları – Kpss Coğrafya Video Ders Notu Ve Soru Bankası

Engin Eraydın tarafından hazırlanan muhteşem bir Kpss coğrafya kaynağı. Coğrafyayı öğreten ve sevdiren bir soru bankası ve video ders notu ile gelen seti kesinlikle Kpss kitap önerisi listesinde yer almalıydı.

Benim Hocam Yayınları – 2021 Kpss Çözümlü Amiral Coğrafya Soru Bankası

Kpss coğrafyadan soru kaçırmak istemeyenlerin alması gereken bir kaynak. Çözümlü soruların yanı sıra daha önce karşılaşmadığımız bilgilerle bizleri buluşturuyor. Kpss’ye gireceklerin kesinlikle sahip olması gereken bir kaynak.

KPSS Tarih Kitap Önerisi

kpss kitap önerisi

Yediiklim Yayınları – 2021 Kpss Hükümdar Tarih Ders Notu – Hamza Tatar

Kpss tarih konularının hepsini güzel ve öz bir şekilde kaplamış bir kitap önerisi. Deyatların arasında kaybolmadan tarih netlerinizi arttırabileceğiniz bir yardımcı kaynak.

Doktrin Yayınları – 2021 Kpss Tarihin Doktrini Soru Bankası

Cavit Ardıç ve diğer hocalar tarafından hazırlanan bu soru bankası da Kpss kitap önerisi listemizde yer alıyor. Farklı soru tarzları ve bilgilendirici soru yapısı itibariyle tarih netlerinizi yükseltebileceğiniz yardımcı bir kaynak.

Yediiklim Yayınları 2021 Kpss Tonyukuk Tarih Soru Bankası

Tamamı çözümlü olarak gelen bir diğer Kpss yardımcı kaynağımız. Soru çeşitleri itibariyle memur adaylarının bilgi dağarcıklarını geliştiriyor. Ayrıca daha önceki yılların çıkmış sorularının da bulunduğu bu kaynak kitap video anlatım destekli.

KPSS Vatandaşlık Kitap Önerisi

  • Doğru Tercih – 2021 KPSS nin Pusulası Vatandaşlık Konu Anlatımı 
  • Data Yayınları – 2021 KPSS Anayasa Konu Anlatımlı Soru Bankası
  • İsem Yayıncılık – 2021 Evveliyat Vatandaşlık Soru Bankası
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Çamaşır Sodası Nasıl Yapılır? Çamaşır Sodası Formülü

Sonraki Yazı

İnsanda elektriklenme neden olur? Vücutta elektriklenme neden olur?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Mıhlama nasıl yapılır?

Mıhlama nasıl yapılır? Mıhlama tarifi, mıhlama yapımı nasıl olur? Kimisi için mıhlama, kimisi için muhlama kimisi için de…