Dünya’nın sonu ne zaman gelecek acaba diye arada bir düşünürüz. Dünya ne zaman yok olacak, kıyamet ne zaman sorularına cevap vermek imkansız ancak Dünya nasıl yok olacak sorusuna tam net cevabı verebiliriz. Sizler için farklı kaynaklardan araştırdığımız bilgileri birleştirdik ve Dünya’nın sonunu sizlere anlatmaya çalıştık.

Dünya da Güneş de bir gün mutlaka her canlı gibi ölümü tadacaktır. Fakat iki gök cisminin de ölümüne 6 milyar yıl var. Bu sebeple çalışmaya, faturalarınızı ödemeye ve daha az endişe duymaya devam edebilirsiniz.

Bilim İnsanlarına Göre…

Peki Dünya nasıl yok olacak? Bazı bilim insanlarına göre evrenin sonunu sıcaklık getirecek. Buna göre evrendeki nesneler arasındaki ısı sıfır olacak ve ısı farkı sebebiyle tüm sistem çalışmayı durduracak. Böylece evren kendi kendine intihar edecek. Evrendeki ısının ise -273.15 C olacağı öngörülüyor.

Büyük Çöküş

Evrenin nasıl yok olacağına dair bir başka iddia ise Büyük Çöküş. Bu teoriye göre evren genişleyebileceği maksimum sınıra erişecek ve ardından çöküş işlemine başlayacak.

Büyük Değişim

Bir diğer teori ise Büyük Değişim. Bu teoriye göre de Karanlık Enerji, evreni tüketmeye başlayacak ve evren moleküler seviyeye dönüşecek. Küçülen evren atomların dahi var olamayacağı nokta haline gelecek ve yok olacak.

Dev Ölüm Teorisi

Dev Ölüm Teorisi’ne göre de Karanlık Enerji genişleyerek daha yoğun kütleli hale gelecek ve galaksilerinin hepsini parçalara ayıracak.