Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Türkiye‘nin her şehrinde çeşitli kutlamalar yapıldı. Kutlamanın en çok konuşulduğu, beğenildiği ülkemizdeki 7 yeri sizler için derledik.

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyet‘i biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

7. İzmir / Ödemiş

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaklaşık 2 bin kişinin Cumhuriyet Bayramı’nda zeybek oynaması sosyal medyada en çok beğenilen videolar arasında yerini aldı.

6. Ankara / Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu davetliler külliyede Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti dinletildi.

5. Eskişehir / Cumhuriyet Meydanı

Eskişehir’de görkemli bir kutlamanın yanında Cumhuriyet Meydanı’nda Candan Erçetin rüzgarı esti.

Candan Erçetin’in Eskişehir / Cumhuriyet Meydanı’nda verdiği konserden bir kare.

4. Ankara / Çankaya

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Çankaya Belediyesi ile ortak düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Athena grubu büyük bir alkış aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Athena grubunun konser gelirinin tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışladığını duyurdu.

3. İstanbul / Sultanahmet Meydanı

Cumhuriyet Bayramı arifesinde İstanbul’da kutlamalara start veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk kutlamayı Sultanahmet Meydanı’nda yaptı.

2. İzmir / Cumhuriyet Meydanı

İzmir her sene Cumhuriyet Bayramı’nı dahada muazzam bir şekilde kutlayan bir şehir desek, kimse itiraz etmez. İşte görseller her şeyi anlatıyor…

1. İstanbul / Üsküdar

Üsküdar’da çay içmekte bir başka, kutlama yapmakta…