Basın brifingi nedir?

Basın brifingi nedir? Brifing yapan yöneticiler ya da siyasi partiler yaptıkları brifingleri basın ile de paylaşır. Brifinge katılan basın mensupları aldıkları notları nerede kullanılır? Basın Brifingi ne için yapılır? Brifing nedir?

Basın Brifingi Nedir?

Basın brifingi nedir


Bir basın brifingi, genellikle sadece bir medya ilişkileri departmanının üyelerini ve medya mensuplarını içerdiği için bir basın toplantısından farklıdır. Medya brifingleri normalde yayın amaçlı değildir. Başka bir deyişle, genellikle tamamen “kayıt dışıdır”. “Kayıt dışı”, medya ile kaynaklar arasında, doğrudan alıntıların, kaynak isimlerinin veya tanımlayıcı bilgilerin herhangi bir medyada sunulamayacağı bir anlayıştır. Medya brifingi “haberler” için daha az fırsat ve daha çok medyanın bir kavramı, bir kararı, kararı veya süreci anlamasını sağlamak için bir fırsattır. Medya personelinin kafa karıştırıcı veya karmaşık konuları tartışması için resmi olmayan bir ortamdır. Medyaya yönelik diğer bilgilerde olduğu gibi, ayrıntılı brifinglerde, siyasi ikna veya mülkiyete bakılmaksızın tüm medyaya davetiye gönderilmelidir.

Brifing Ne Demek?

  1. Birisine talimat veya hazırlık bilgisi verme eylemi veya durumu.
  2. Brifingin tanımı, bir rapor veya bir rapor verme eylemidir. Brifingin bir örneği, bir başkanın devam eden bir savaş hakkında aldığı günlük güncellemedir.
  3. Bu tür bilgilerin sunulduğu bir toplantı.
  4. İlgili talimat veya bilgileri sağlama eylemi veya örneği.

Brifingin Cümle İçinde Kullanılması

  1. İstihbarat brifingini bu sabah bir saat içinde yapacak mısın?
  2. Onu günlük brifingi için karşılayan Hakan değildi.
  3. Daha ayrıntılı bir brifing için lütfen 020 7837 7979’dan CPAG ile iletişime geçin.
  4. Brifing notlarının kopyaları ek olarak eklenmiştir.
  5. Canan cep telefonunu tekrar açtı ve casus şefinin bu haftaki istihbarat brifingi için seçtiği rastgele yer olan Marriott’un konferans odasından sıcak akşam havasına çıktı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Gemiler neden suda batmaz?

Sonraki Yazı

Sağlık Bakanlığından Aşı Uygulaması!

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Bu kutunun gizemi çözülemiyor!

Tarihsel süreç içerisinde Avrupa medeniyetleri, Eski Yunan Medeniyetini bu medeniyetin özellikleri nedeniyle kendine oldukça benimsemiş durumdadır. Bu durumun…