Kimine göre mafya lideri kimine göre kabadayı… Alaattin Çakıcı, İnfaz Yasası ile birlikte serbest kaldı. Peki Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker arasındaki husumet ne? Niye olaylar bu kadar gerildi?

Alaattin Çakıcı’nın İnfaz Yasası ile serbest kalmasından sonra akıllarda bir sürü soru işareti belirdi. Recep Tayyip Erdoğan ile arası kötü olan Alaattin Çakıcı dışarıya nasıl çıktı, Sedat Peker ile ne durumda gibi sorular akılllara geldi. Bizlerde bildiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla durumu 7 madde de sizlere anlatmaya çalıştık.

Alaattin Çakıcı’nın serbest kalmasının perde arkası

  1. Sedat Peker hapisteyken Recep Tayyip Erdoğan’ın safhında yer alması şartıyla serbest kalıyor ve tamamen hükümet yanında yer alıyor.
  2. Devlet Bahçeli’nin arkadaşı olan Alaattin Çakıcı, hapisteyken Sedat Peker’i tehdit ediyor ve “Seni dansöz kıyafetiyle meydanlarda dolaştıracağım.” diyor. Alaattin Çakıcı’nın sağ kolu olan Ömer Korkmaz, Peker’e “Seni Tayyip Erdoğan’da koruyamaz, biz sana silah doğrulttuğumuz gün polis ve hükümet arkanda durmayacak.” demişti.
  3. AK Parti ve MHP ittifakı başladığı andan itibaren aslında Alaattin Çakıcı’nın çıkarılması gündemdeydi. Recep Tayyip Erdoğan, kendisinden nefret eden Alaattin Çakıcı’nın çıkmasına onay veriyordu ancak Sedat Peker’in zarar görmesini istemiyordu.
  4. Sedat Peker’e Alaattin Çakıcı’nın çıkarılması olayı söylenince Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kendisine ismi açıklanmayan bir Balkan ülkesinde oturma izni ayarlandı. Ve şu an kendisini bir ülkede güven altına aldı. Sedat Peker’in yeri bilinmiyor.
  5. İnfaz Yasası ile birlikte Alaattin Çakıcı’nın çıkacağı artık kesinleşince Sedat Peker yaptığı videolu açıklama ile “Alaattin Bey’in benim hakkımda böyle şeyler dediğini zannetmiyorum, sosyal medyada dolaşan yalan dedikodular.” dedi ancak sonra ise “Bana giydirecekleri tek şey küçük Sedat’a prezervatif giydirmektir.” dedi.
  6. Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kullandığı kötü ifadeler ile sevmediğini belli etmişti. Peki durum nedir, Erdoğan tehlike altında mı derseniz; Alaattin Çakıcı resmi Twitter hesabından yazdığı bir mektubu paylaşmasıyla olayları bitirdiği ve Erdoğan’a teşekkür ettiğini açıkladı.
  7. Artık Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı bir kabadayı. Sedat Peker’e yol verilmesiyle birlikte artık devlet için çalışacak kabadayı Alaattin Çakıcı oldu.