2021 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri sahiplerini buldu!

2021 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri yarışmasının sonuçları açıklandı! Arasında bir Türk isminde olduğu bu yarışmada çok güzel karelere tanıklık ediyoruz.

Perşembe günü yapılan 2021 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri Açık Yarışması’nda Vietnam’da kuruyan balıklarla çevrili bir kadının ve İspanya’da lavanta tarlasında şimşek çakmasını gösteren bir diğerinin fotoğrafı 10 kategori galibi arasında yer aldı. Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından düzenlenen yıllık fotoğraf yarışmasında seyahat, mimari ve sokak fotoğrafçılığı gibi kategorilerde “en iyi fotoğraflar” seçildi.

Vietnamlı fotoğrafçı Khanh Phan, Ba Ria -Vung Tau, Vietnam’daki Long Hai balık pazarında çekilen kuruyan balık fotoğrafı için seyahat kategorisini kazandı.

İspanyol fotoğrafçı Juan López Ruiz, ortasında tek bir ağaç bulunan bir lavanta tarlasına yıldırım çarptığı anı yakaladığı için manzara kategorisini kazandı.

Alman fotoğrafçı Klaus Lenzen, Düsseldorf’taki Hyatt otelinde uzayda yüzüyormuş gibi görünen bir dizi merdiven görüntüsü ile mimari kategorisini kazandı.

Türkiye’den F. Dilek Uyar, Ankara’da bir belediye işçisinin bir metroyu dezenfekte ederken çektiği fotoğrafla sokak fotoğrafçılığı kategorisinin birincisi oldu.

Diğer altı kategoride kazananlar şu şekildedir: Yaratıcı kategorisinde Zimbabve’den Tamary Kudita, yaşam tarzı kategorisinde İspanya’dan Mariano Belmar Torrecilla, hareket kategorisinde Hırvatistan’dan Marijo Maduna, doğal dünya ve yaban hayatı kategorisinde Cristo Pihlamäe, nesne kategorisinde Kata Zih, ve portre kategorisinde Lyudmila Sabanina ödüllerin sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Yazı
kalbosuz kulak içi kulaklık önerisi

Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Önerileri (2021)

Sonraki Yazı

Çocuklarda Covid nasıl anlaşılır?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Şişe Çevirme Soruları

Hazırladığımız doğruluk mu cesaret mi soruları arkadaşlarınıza zor anlar yaşatacak! Şişe çevirme oyununu hemen hemen her yaştan topluluk…