2019 yılının en ilginç moda olayları

Yeni bir yıla adım atarken ardında bıraktığımız senenin ardından moda alanında ilginç bir yılı geride bırakıyoruz. 2019 yılının en ilginç moda olayları nelerdi, bir hatırlayalım…

Her yıl olduğu gibi bu senede ilginç moda olayları ile karşılaştık. Şimdiden 2020’de bizi ne bekliyor diye düşünürken 2019 senesinde yaşanan ilginç moda olayları nelermiş diye size hatırlatmak istedik.

İşte yaşanan ilginç moda olayları…

1. Yorgan Modası

Şişme kıyafet modası başladı. Ülkemizde akımı ilk başlatanlardan olan Bülent Ersoy, “Bu tarzı ilk Rihanna giydi, Dünya modasını takip ediyorum. Ben giymesem olmazdı.” dedi.

2. Yılın Modeli: Adut Akech

2019 Moda Ödülleri’nde 1. olarak adını duyuran Adut Akech, zorlu yaşamıyla da gündeme oturmuştu. Kenya’daki Kakuma mülteci kampında doğan 19 yaşındaki genç, “Sadece 19 yaşındayım, ama hayatımın bir film olabileceğini hissediyorum.” açıklamalarında bulundu.

3. Serenay Sarıkaya’nın Terlikleri

Bir alışveriş çıkışı objektiflere yakalanan Serenay Sarıkaya’nın o an giymiş olduğu terlikler sosyal medyada çok konuşuldu. Louis Vuitton marka slippers olduğu öğrenilen terliklerin fiyatının 7 bin TL olması büyük tepki çekmişti.

4. İlk Trans Model: Valentina Sampaio

23 yaşındaki Brezilyalı Valentina Sampaio, Victoria’s Secret ile anlaşarak tarihteki ilk trans model oldu. Valentina Sampaio’nun fotoğrafçısı ise Türk isim Mert Alaş oldu.

5. Mikro Çanta

Sırf şekil olsun diye içine hiçbir şeyin sığmayacağı çantalar artık yeni moda. Belki de sadece fotoğraf çektirmek için diyebiliriz. Moda nereye gidiyor gerçekten?

6. Büyük Beden Manken: Ali Tate-Cutler

Victoria’s Secret, kadınların her haliyle güzel olduğunu göstermek için büyük bedenli insanlara yöneldi. Bu doğrultu da Ali Tate-Cutler ile anlaşan moda devi, “Bedenler için doğru yönde atılmış büyük bir adım.” açıklamasında bulundu.
Tate-Cutler’in Instagram hesabına girmek için buraya tıklayın.

7. Gucci’nin yeni yüzü: Armine Harutyan

Alışılan güzellik dışına çıkmayı amaçlayan Gucci, Armine Harutyan isminin yeni yüzü olduğunu açıkladı ve sosyal medyada kahkaha tufanı koptu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Ünal Karaman'ın teknik direktörlüğünde Trabzonspor'un başarıları

Sonraki Yazı

Kasım Süleymani kimdir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Enver Paşa kimdir?

Enver Paşa, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında etkin olan Osmanlı askeri ve siyasetçisi. 3. Ordu ve Kafkas İslam Ordusu…
Daha Fazla Oku

Mehmet Şef parmağını nasıl kaybetti?

Televizyon ekranlarının sevilen yarışma programlarından MasterChef yarışmasında jüri üyeliği yapan Şef Mehmet Yalçınkaya ile ilgili akıllarda merak uyandıran…