İzlerken masum gördüğümüz aslında birçok sahnede subliminal mesaj olabildiği gerçeği bulunmakta, özellikle çizgi filmler bu olay için tercih ediliyor. Peki çocuklarımızın rahatça izlemesine izin verdiğimiz ya da geçmişte izleyip fark etmediğimiz subliminal mesajların neler olduğuna bir bakalım…

Subliminal mesaj içeren birçok şey önümüze çıkmakta. Bunu yapanlar niye yapar, amaçları nedir diye düşünürüz. Çocukların bilinçaltını yıkamayı asıl amaç haline getiren bu amacı bilinmeyen güruh, subliminal mesaj olayını çizgi filmler üzerinden gerçekleştirmektedir.

Çocukluğumuzda izlediğimiz belki de şimdi de çocuklarınızın izlemesine müsaade ettiğiniz masum görünen ama aslında hiçte masum olmayan o çizgi filmlerden bazılarını sizler için görseller ile beraber derledik.

1. Teletabi

Teletabi filminde çocukların güldüğü ve aslında yetişkinlerin fark etse çocuğun izlemesini istemeyeceği bir sahne.

2. Tom ve Jerry

Normalde bu sahnede Tom, Jerry’e masumca krema yedirtiyor gibi görünüyor ancak yetişkin insanların izlerken anlayabileceği gibi sahne pek masum gözükmüyor.

3. Sünger Bob

Sünger Bob’ta birçok subliminal mesaj görebiliriz ama en belirginlerden birisi de bu sahne. İç çamaşarını başına geçiren Bob’un burnu çok farklı görünmekte.

4. Donald Duck

Donald Duck karakteri uyuyacağı bir an da ilginç şekilde bir organına tıklıyor. Çocuklar için bu göbekmiş gibi gözükse de organın bastırdığında duruşu açıkça ortada.

5. Mickey Mouse

Mickey Mouse’un elinde tuttuğu şapkadan çok başka bir şeye benziyor…

6. Simpsonlar

Simpsonlar’da İlluminati esintileri…

7. Johnny Bravo

Simpsonlar’da yer alan kehanetleri biliyoruz peki Johnny Bravo’da yer alan İkiz Kulelerin yıkılışının önceden verilmesi sizce de şaşırtıcı değil mi?