Netflix‘ten yeni Türk dizisi geliyor. Hakan: Muhafız Netflix’te yayınlanan ilk Türk dizisi olmuştu. Dizinin başarısının ardından Netflix yeni Türk yapımlara da yer verileceğini duyurmuştu. Bunlardan ilki Atiye oldu. Atiye dizisi hakkında merak edilenler ve bilinmesi gerekenler…7. Oyuncular

Atiye dizisinde Beren Saat başrolde. Atiye karakterini canlandıracak. Beren Saat’in dijital platformlarda ki ilk çalışması olacak. Bir diğer başrol ise Mehmet Günsür. Kendisi Erhan isminde arkeolog karakteri canlandıracak.

Kadroda yer alan bazı oyuncular:
Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Meral Çetinkaya, Tim Seyfi .

Atiye dizisinin galasından bir kare

6. Dizinin Konusu

Dizi konusu bakımından fantastik ve mistik türde. Atiye İstanbul’da yaşayan bir ressam. Atiye’nin yaptığı resimlerden biri, arkeolog Erhan’ın dikkatini çeker. Resimde ki çizimin Göbeklitepe’de bulunan bir figürle bağlantısı olduğunu düşünür. Bu sembol Atiye’nin hayatını değiştirecektir. Göbeklitepe’ye gidecek olan Atiye’nin başından geçecekleri izleyeceğiz.

Atiye karakterinin hayatını değiştiren sembol

5. Göbeklitepe’de çekildi.

Netflix’ten yeni Türk dizisi. Atiye, Göbeklitepe’de çekildi. Ayrıca Nemrut’ta da çekim yapıldı. Dizinin çekim yapılan yerlere ilgiyi arttırması bekleniyor. Atiye sayesinde Göbeklitepe dünyaya tanıtılmış olacak.

4. 2019 Göbeklitepe yılı

Göbeklitepe, Şanlıurfa ilimizde yer almaktadır. UNESCO‘nun dünya mirası geçici listesinden, asil listeye geçti. Dünya’nın en eski tapınağı olarak biliniyor.
Göbeklitepe bu zamana kadar bilinen en eski tapınaktan 7500 yıl daha eski. Göbeklitepe’nin keşfine kadar bilinen en eski tapınak Malta’da bulunmaktaydı. Tam olarak 5000 yaşında. Göbeklitepe Stonehenge’den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski…

Ülkemizde ayrıca 2019 yılı “Göbeklitepe Yılı” ilan edildi. Şanlıurfa ilimizde doluluk oranı %100’e ulaştı.

Göbeklitepe

3. Yönetmenler

Dizinin yönetmenliğini, Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık yapacak. Ayrıca Hakan: Muhafız kadrosundan bir çok kişi yapımda yer alacak.

2. Ne zaman başlayacak?

Atiye dizisinin yayınlanma tarihi belli oldu.  Netflix tarafından belirtilen tarih 27 Aralık 2019 Cuma. Merakla beklenen dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak.

1. Fragman

Atiye dizisinin fragmanı yayınlandı.

Atiye Dizisinin Fragmanı