Mutlaka izlemeniz gereken 5 Kore dizisi

Kore dizileri değişik konularıyla dünya çapında, özellikle de Türkiye’de büyük ilgi görüyor. İzlenmesi gereken Kore dizileri listemiz size bu yolda güzel bir başlangıç yapacak. Mutlaka izlemeniz gereken Kore dizileri nelerdir, bu dizilerin konuları ve oyuncuları hakkında her şey bu yazıda…

Mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri

Kesinlikle izlemeniz gereken Kore dizileri şu şekilde;

1. Legend of the Blue Sea
The Legend of The Blue Sea dizisinden bir fotoğraf

Dizi, deniz kızı Shim Chung’un (Jun Ji Hyun) hayatının aşkını bulabilmek için karaya çıkmasıyla başlar. Dolandırıcı olan Heo Joon Jae’ye (Lee Min-Ho) aşık olup onu takip ederek Seul’e gelir. Heo Joon Jae ve onun dolandırıcı çetesiyle dünya hakkında hiç bir fikri olmayan masum deniz kızı bir araya gelince olaylar başlar. Macera ve tehlike grubun peşini bırakmaz.

2. Uncontrollably Fond
Uncontrollably Fond Kore Dizisi

Shin Joon Young (Kim Woo Bin) Kore’nin en ünlü oyuncularından biridir. Geçmişte kötü bir şekilde ayrılmak zorunda kaldığı sevgilisi  No Eul (Suzy) ise belgesel yapımcısıdır. İkili yıllar sonra yeniden karşılaşır ancak Shin Joon Young ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrenir. Dizi, hem geçmişte yaptığı hataları düzeltmeye çalışan hem de hasta olduğu için No Eul’dan uzak durmaya çalışan Shin Joon Young’un mücadelesini ve ikilinin arasındaki aşkı anlatır.

3. The King Ethernal Monarch
The King Dizi

Dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. İnsanların dünyasında serbest kalan kötü biri iki dünya arasında geçiş yapıp her yere hakim olmak istemektedir. Buna karşılık olarak Kore İmparatoru Lee Gon (Lee Min-Ho) paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışırken iki dünya arasında geçişler yaparak bu kötülüğü yapmak isteyen kişiyi bulmaya çalışmaktadır. Bir diğer paralel dünyada, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul (Kim Go-Eun) olayları çözmeye çalışırken bir yandan da herkesin güvenliğini sağlamaya çalışır. Tüm bu mücadeleler arasında ikili birbirine aşık olur.

4. Moon Lovers-Scarlet Heart Ryeo
Moon Lovers Kore Dizisi

Hae Soo (IU) boğulmak üzere olan bir çocuğu kurtarmaya çalışırken kendisi iyice dibe batmaya başlar bu sırada güneş tutulması olunca gözlerini açtığında kendini başka bir dünyada bulur. Yüzyıllar öncesine gitmiş olan Hae Soo kendini Goryeo hanedanlığında bulur. Artık burada yaşamaya başlar ve Prens Wang So’ ya (Lee Jun-Ki ) aşık olur.

Moon Lovers Dizisi Oyuncu Kadrosu
5. My Love From The Star
My Love From The Star Dizi

Do Min Joon ( Kim Soo-hyun) Joseon döneminde başka bir gezegenden dünyaya gelmiş bir uzaylıdır. Yaşadığı talihsiz olaylar yüzünden kendi dünyasına dönemeyen Do Min Joon kendi dünyasına dönebilmek için çok uzun bir süre beklemek zorundadır. Tuhaf yetenekleri ve huylarıyla yıllar boyu değişik kariyerler edinirken insanlardan uzak durmayı başarmış olan Do Min Joon dönmesine az bir zaman kala oyuncu Cheon Song-Yi (Jun Ji-hyun) ile tanışır. Bu tanışma ikisininde hayatını değiştirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Yazı

Kışın hasta olmamak için ne yapmalıyız?

Sonraki Yazı
hangi hastalık hangi bölüm

Hangi Hastalık Hangi Bölüm?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Saygı dizisi replikleri

Saygı dizisi BluTV’de yayınlanan ve son derece popüler olan Türk dizilerinden biri. Peki Saygı dizisi replikleri neler? Saygı…