Keşke bitmeseydi diyeceğiniz Türk dizileri

Keşke bitmeseydi diyeceğiniz eski Türk dizileri listemizde sizlere özlediğiniz dizileri hazırladık. Şuan günümüzde bu eski Türk dizileri olsa ve devam etse, hiç kimsenin bu diziler için yetti artık diyeceğini düşünmüyoruz.

Dikkat! Listemiz yoğun nostalji ve hüzün içerir.

1. Yabancı Damat

Yabancı Damat dizisinin oyuncuları

Konusu: Bodrum’da tanışan ve birbirlerine aşık olan Gaziantepli Nazlı ve Yunanlı Niko’nun hikayesi. Bu aşkta büyük bir problem bu ikiliyi bekliyor… Gaziantepli Nazlı’nın ailesi Yunanlılardan ve Yunanlı Niko’nun ailesi Türklerden nefret etmektedir.

2. Yedi Numara

Yedi Numara dizisinden bir sahne

Konusu: Üniversitede eğitim almak için anadolunun farklı yörelerinden gelmiş 4 kadın ve 2 erkek öğrencinin ve bu gençlerin peşine takılan 1 taşralı işsizin hikayesini bize izlettiler. Komedi dizinin asıl amacı yörelerin sosyal ve kültürel yönden farklılıklarını ortaya çıkarmaktı.

3. Yarım Elma

Yarım Elma başrol oyuncularından Janset ve Günay Karacaoğlu

Konusu: Yonca ve Gonca ismindeki ikizler, doğduktan sonra birbirinden farklı ailelere evlatlık olarak verilir. Yonca şehirli bir kadını temsil ederken Gonca ise Elazığ’da yetişmiş bir Anadolu kadınını temsil eder. Gonca ikizinin olduğunu öğrenince İstanbul’a gelir ve ikizini bulur. Ve hikaye burada başlar.

4. Ulan İstanbul

Ulan İstanbul dizisinin başrol oyuncuları

Konusu: İlk yerli La Casa de Papel dizisi diyebiliriz. Kandemir ismindeki bir dolandırıcılık çetesi lideri kendi oluşturduğu ekip ile kendi ilkeleri ve tarzıyla soygunlar yapar. En büyük felsefe adaletli çalmaktır. Robin Hood misali zenginden çalıp fakire vermekte diyebiliriz ancak tek fark bu sefer çalmaları gereken 1 milyon TL’dir ve bu para Kandemir’in haksız yere içeri atılan eski dostu Ali Rıza Kaptan’ın senet parasıdır.

5. Ayrılsak da Beraberiz

Ayrılsak da Beraberiz dizisinin başrol oyuncularından Janset ve Hakan Yılmaz

Konusu: Berna ve Teoman boşanmış ancak boşanmalarına rağmen aynı evde yaşamaya devam eden modern bir çifttir. Aynı evi bölmeye çalışmaları, eski dünürlerin sürekli bu eve gelip birbiriyle didişmesi, Berna ve Teoman’ın renkli arkadaşları güzel bir hikayeyi bize izletmişti.

6. Avrupa Yakası

Engin Günaydın, Binnur Kaya, Ata Demirer ve Gülse Birsel

Konusu: Bir sitcom olarak evimize misafir olan Avrupa Yakası, 6 sezon boyunca çok fazla hikaye ve konu barındırmıştır. Bunun en büyük nedeni ise her sezon değişen oyuncu kadrosu diyebiliriz. Her giren oyuncu farklı karakterlerle oynatılmıştır. Genel olarak dizi Nişantaşı’ndaki bir kadın dergisinde ve Sütçüoğlu Malikanesi’nde geçmektedir.

7. Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun dizisinin tanıtım görseli

Konusu: Leyla’sına kavuşmaya çalışan bir Mecnun, 3 sezon sürmüş olan dizide hiçbir zaman Leyla’sına kavuşamaz. Her sezon finalinde Leyla ölür ve yeni sezonda Mecnun farklı Leyla’ya kavuşmaya çalışır. Birbirinden renkli karakterlerin olduğu bu dizide Mecnun’un hayal dünyası ele alınır.

Leyla ile Mecnun dizisinin senaristi Burak Aksak’ın, dizi devam etseydi dizinin nasıl biteceğini anlattığı videoyu izlemek için buraya tıkla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Game of Thrones dizisinin en belalı karakterleri

Sonraki Yazı

Trabzonspor’a gelmiş yıldız yabancı futbolcular

İlgili Yazılar