Kapat

Game of Thrones dizisinin en belalı karakterleri

Anasayfa
Film-Dizi Game of Thrones dizisinin en belalı karakterleri

Game of Thrones dizisinin en belalı karakterleri bu yazımıza konu oluyor. Game of Thrones ne kadar kötü bir final yapsa da karakterleri oldukça iyi bir şekilde işlenmiş bir dizi olarak akıllarda kalacak. Kuzey krallıklarından güney krallıklarına kadar uzanan hikayede her türden karakter görmek mümkün.

Korku, gizem, cesaret ve daha fazlasıyla izleyicileri kendisine bağlamayı başaran Game of Thrones, içinde bir çok belalı karakter bulunduruyor. Gelin listemize birlikte göz atalım.

UYARI: Listemiz spoiler içermektedir.

7. Petyr ‘Serçe Parmak’ Baelish

Serçe Parmak

Küçük yerlerden büyüyüp büyük sonu göremeden öldürülen Serçe Parmak iyi bir politikacı olamayı başarmıştır. Sokaktaki ve saraylardaki tanıdıkları sayesinde rakiplerini saf dışı bırakan, istediğini istediği zaman alan bir adam olarak hafızalarda yer edinmiştir.

6. Melisandre

Kızıl kadın

Bir zamanlar köle olan ve daha sonra Kızıl kadın olarak adlandırılan Melisandre, Stannis Baratheon’un sağ kolu olarak çalışmaya başlar. Bir zaman sonra Stannis Baratheon’u kendi inandığı dine bağlar ve çocuğunu diri diri yakmasına neden olur. Final sezonunda ölülerle yapılan savaşta barikatları ateşe vererek John Snow ve arkadaşlarına yardım eder.

5. Sansa Stark

Sansa Stark

Küçük yaşlarda Westeros’ta acımasız kral Joffrey ile evlenen ve gözleri önünde babası öldürülen Sansa, çektiği acılara dayanarak gücünü bizlere göstermiştir. Joffrey’in ölümünden sonra Westeros’tan kaçmayı başaran Sansa Kuzey Krallığında üvey kardeşi John Snow ile bir araya gelmiştir. Sezon finalinde Ejderhaların annesi Danaerys Targeryan ile çekişmesi ile son noktayı koymuş ve final bölümünde Kuzeyi bağımsız hale getirmiştir.

4. Cersei Lannister

Cersei Lannister

Kötülerin kötüsü Cercei, yıllar boyu Westeros’u kendisininmiş gibi yöneten, istediği her şeyi elde edebilen ve kötü bir kaynana olmayı beceren bir karakter. Acımasız kararlar alan ve oğlunun ölümü sonrası Demir Taht’a oturan Cersei çevresindekilere ve halkına kötülükten başka bir şey getirmemiştir.

3. Arya Stark

Arya Stark

Arya Stark, kısacası hiç kimse. Babasının öldürülmesinden sonra intikam dolu yüreğiyle çıktığı serüvende, küçük bir bedene sahip olmasına rağmen önüne çıkan bütün düşmanlarını yok etmiştir. Ne yazık ki hazırladığı ölüm listesini tamamlayamadan denizlere açılmıştır.

2. Night King

Night King

“Winter is coming” sloganının baş karakterlerinden olan Night King, ölülerin lideri durumundadır. Bindi ölü atın üstünde ölülere liderlik eden Night King öldürdüğü ejderha sayesinde duvarı aşmış ve Arya Stark tarafından öldürülmüştür.

1. Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen

Ejderhaların annesi lakabıyla Lekesizleri ve Dothrakileri kendisine bağlamış ve önünde tek bir amaç olan Westeros’taki Demir taht vardır. Önüne çıkan her köleyi azat etmiş ve sahiplerini çoğu kez öldürmüştür. Son bölümde kendisi hakkında olan kehanet yerine gelmiş ve adeta kendisini peygamber ilan etmiştir. Westeros’ta önüne çıkan bütün insanları kadın – erkek demeden öldürmüş. Yaptığı bu zulüme dayanamayan yeğeni ve aşkı John Snow tarafından öldürülmüştür.

Bonus: Lyanna Mormont

Lyanna Mormont

Küçük yaşlarda kuzeyde bulunan krallığının başına geçmiş ve kuzeyin savaşında John Snow’un yanında bulunmuştur. Her konuşmasında cesaret ve öfkenin izleri bulunan Lyanna, bir devi öldürmeyi başararak hayata veda etmiştir.

Evet, farkındayız listede ki karakterlerin sıralaması daha farklı olabilir veya eksik karakterler olabilir. Sizin için sıralama nasıl olmalıydı? Yorumlarınız ve görüşleriniz bizim için birer incidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir