Tüylerinizi diken diken edecek 2021 çıkışlı en iyi korku filmleri

Korku filmleri izlemek insana hem korku hem de ayrı bir zevk veriyor. Korku filmleri konusu bakımından oldukça gizemli ve gerilimli olabiliyor. Tüylerinizin diken diken olacağı bu filmleri 2021 yılında korku dolu anlar geçirmek için izleyebilirsiniz. İşte en iyi korku filmleri 2021 yılında izlemenizi önerdiğimiz filmler!

1.The Thing (1982)

The Thing filminin konusu bir grup bilim adamının Antartika’da yaptığı araştırma sırasında başından geçenleri anlatıyor. Tek tek bilinmeyen bir yaratık tarafından avlanacak olan bilim adamlarının sonu nasıl bitiyor?

2. Peşimdeki Şeytan (It Follows) (2015)

Peşimdeki Şeytan (It Follows) filminin konusu genç bir kızın bir adamla ilişkiye girdikten sonra başından geçecekleri konu alıyor. Şekil değiştiren bir yaratık tarafından kovalanacak kız kurtulabilecek mi?

3. Kuzuların Sessizliği (1991)

Kuzuların Sessizliği filmini konusu FBI’ın eğitim akademisinde eğitim gören genç kadın polisin ortaya çıkan yeni bir katilin peşine düşmesiyle alakalıdır. Bu yolda daha önce cinayet işlemiş ve ünü tüm ülkeye yayılmış olan Dr. Hannibal Lecter ile karşılaşmak zorunda kalacaktır. En iyi korku filmleri arasında gösterilen bu gerilim ve korku dolu filmi kaçırmayın!

4. Paranormal Aktivite (Paranormal Activity) (2009)

Paranormal Aktivite filminin konusu diğer korku filmlerinden ayrışıyor. Bir ailenin başından geçen olaylar eve kamera yerleştirilerek çözülmeye çalışılacak. Peki, sonuç ne olacak dersin?

5. Şeytan (The Exorcist) (1973)

The Exorcist filminin konusu Linda Blair adlı genç bir kızın içine şeytanın kaçtığını söyleyen ve korkarak çeşitli şeytan çıkarma ayinleri yapmayı planlayan bir ailenin başından geçenleri anlatıyor. Bu film vizyona girdiğinde sinemalarda insanlar kusmamak için kendini zor tutmuştu.

6. Görünmez Adam (2020)

Görünmez Adam filmiinin konusu  Elisabeth Moss’un canlandırdığı Cecilia adlı kadının sevgilisinden şiddet görmesi ve kaçmasını konu alıyor. Şiddet yanlısı sevgilisi bir süre sonra intihar eder ve Cecilia’a varlığının bir kısmını bırakır. Ancak Cecilia sevgilisinin hala peşinde olduğuna inanıyordur. Bir süre sonra Cecilia insanlar tarafından ruh sağlığını kaybetmiş birisi olarak görülür.

7. Korku Seansı (2013)

Korku Seansı filminin konusu bir ailenin başından geçecekleri konu alıyor. Paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren, çiftlik evlerinde karanlık bir varlığın terörize ettiği bir aileye yardım etmeye çalışır. Korku Seansı 2 filmi 2016 yılında vizyona girmiş. Korku Seansı’nın devamı olan Korku Seansı 3 filmi 2021 yılında çıkacak.

8. Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (2017)

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu filminin konusu oyuncak bebek yapan bir ailenin birkaç çocuğu sahiplenmesini konu alıyor. Biraz zaman geçtikten sonra çocuklar bu oyuncaklardan şüphelenmeye başlayacak.

9. Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 (2019)

Bu film korkudan çok gizem ve gerilimi öne çıkarıyor ancak filmin konusu gerçekten korkutucu. Sayısız defa ölüm gününü atlatan bir kadın, bir kez daha bir zaman döngüsünde kısılıp kalır. Ancak bu sefer arkadaşları da onunla birlikte kurban olmak zorundadır.

10. Doğmamış (2009)

Doğmamış filminin konusu genç bir kadının başından geçen korkunç olayları anlatıyor. Geceleri oldukça rahatsız edici rüyalar gören kadın gündüzleri ise doğmamış olan çocuğunun varlığıyla yaşamak zorundadır. Doğmamış 2021 yılında izlenecek en iyi korku filmleri arasında yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Yatsı namazı nasıl kılınır?

Sonraki Yazı

Gelin saçı modelleri 2021 yılındaki düğünlere damga vuracak!

İlgili Yazılar