Netflix’te çıkan yeni Japon dizileri 2021

Netflix yayın platformu her geçen gün yeni film ve dizileri bünyesine katıyor. Asya yapımı filmler de bundan yararlanıyor. Peki, Netflix‘te çıkan yeni Japon dizileri hakkında neler biliyoruz? Gelin birlikte göz atalım.

Netflix Japon dizileri her sene olduğu gibi bu sene de izleyenlerle buluşuyor.

Japon dizi ve filmleri gün geçtikçe daha fazla rağbet görüyor. Million Yen Women, Gokusen, Hana Yori Dango ve Mischievous Kiss: Love in Tokyo bunlardan bazıları. Yeni çıkan Japon dizileri de Netflix platformunda yerini alıyor.

Netflix Yeni Japon Dizileri

1. Queer Eye: We’re in Japan! (2019)

Beş kişilik bir arkadaş grubunun Tokyo sokaklarına giderek yeni bir kültür, yaşam stili ve farklı tecrübelere karışmasını konu alıyor. Belgesel tadında olan bu dizi bu insanların yeni kültüre nasıl alıştığını ve ayak uydurduğunu gösterecek.

2. Çıplak Yönetmen (2019) (+18)

İlgi çekici ve sürükleyici olan bu diziyi bitirmeden uyumayacaksınız. 1980’lerde yaşadığı sorunları aşarak büyük bir başarıya ulaşan bir adamı konu alıyor. Ansiklopedi satıcısı olan başrol karakteri daha sonra +18 çekimler yapacaktır.

3. Dorohedoro (2020)

Anime türünde olan bu diziyi izlerken tüyleriniz diken diken olabilir. 2020 yılımda çıkan bu diziyi milyonlar severek izliyorlar. Hafıza kaybı yaşayan Caiman karakteri kendisine yapılan büyüyü bozmak için arkadaşından yardım alır. Daha sonra büyüyü yapan büyücünün peşine düşer.

4. My Husband Won’t Fit (2019) (+18)

Üniversitede tanışan ve daha sonra evlenen bir çifti konu alan bu japon dizisi hem güldürecek hem de ağlatacak türden.

5. Terrace House: Tokyo 2019-2020 (2019)

Biri bizi gözetliyorun Japon versiyonu karşımıza çıkıyor. Japon dizisi demek doğru olmaz ama izlenmesi gereken Japon televizyon şovlarından bir tanesi olabilir.

6. Mother (2020)

Bir anne ve çocuğunu konu alan bu Netflix Japon dizisi hepimizi ağlatacak. Yaşadıkları zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalışan anne oğlun korumayı başaracak mı?

7. JU-ON: Origins (2020)

Gerçek bir hikayeyi konu alan dizimizi izlerken korkabilirsiniz. Korku türünde olan bu Japon dizisi henüz yeni çıktı. Konusu ise bir araştırmacının zamanında açıklanamayan bazı olayların olduğu bir evi aramasını konu alıyor.

8. 37 Seconds (2020)

Toplumun ve ailesinin baskısına dayanamayan genç japon kadınını konu alıyor. Manga yazarı olan bu genç kız cinsiyet eşitliğini ve kendi kurtuluşunu arayacaktır.

9. Great Pretender

En yeni Japon anime dizisi olan Great Pretender konusu ile büyülüyor. Japonyadaki en büyük düzenbaz olan Makoto Edamura’nın  Laurent Thierry adlı yetenekli bir düzenbazı dolandırmaya çalışınca başına neler gelecek dersiniz.

10. BNA (2020)

Japon kültürünü tamamlayan anime ve manga izleyenlerden rağbet görüyor. Bu Japon anime dizisinde rakuna dönüşen Michiru adlı bir kızı konu alınıyor. Aradığı soruların cevapları için  Anima-City’ye gitmek zorunda olan Michiru yanına bir arkadaş almayı unutmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Lenfoma tedavisi gören yoğun bakım hemşiresi hayatını kaybetti!

Sonraki Yazı

Çin'de neden sahte evlilik yapılıyor?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

En iyi Hayao Miyazaki filmleri

Anime ve manga kültürünün yaratıcılarından birisi olan Hayao Miyazaki hangi filmleri hazırlamıştır? Yapıtlarıyla milyonları kendine bağlayan ünlü anime…