2020 yılı ne kadar kötülük getirse de bazen içimizi ısıtacak şeyler de olmuyor değil. Netflix’in yeni Bir Başkadır dizisinin oyuncuları ile gönüllerde taht kurmayı başardı. Bir Başkadır dizisi konusuyla da diğer dizilerden ayrışıyor. Dizinin konusu çekici olmayı başardı ama izleyenlere göre bunda oyuncuların rolü çok fazladır.

Bir Başkadır dizisinin konusu nedir?

Dizi bir terapistin odasında başlıyor. Dizi terapistin ve tesettürlü hastasının arasında bir döngüye giriyor. Terapistin tesettürlü insanlara karşı önyargısı onun hastalarını tedavi ederken zorlanmasına neden oluyor. Önyargılarını yıkmak isteyen bu terapist aynı zamanda bir terapist görüyor.

Bir Başkadır dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Öykü Karayel

 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan 30 yaşındaki başarılı oyuncu daha önce “Kuzey Güney”, “Kara Para Aşk”, “Toz”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Jet Sosyete” dizilerinde boy gösterdi. Öykü Karayel, Bir Başkadır’da “Meryem” karakterini canlandırıyor.

Fatih Artman

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü mezunu 32 yaşındaki oyuncuyu çoğumuz “Behzat Ç.” dizisinden tanıyoruz. Fatih Artman Bir Başkadır’da karşımıza “Yasin” karakteriyle çıkıyor.

Defne Kayalar

Bilkent Üniversitesi Grafik bölümü mezunu olan 45 yaşındaki oyuncuyu daha önce “Delibal”, “Fi”, “Yol Ayrımı”, “Medcezir”, “Hakan: Muhafız”, “Bu Şehir Arkandan Gelecek” ve “20 Dakika” gibi yapıtlarda görmüştük. Defne Kayalar Bir Başkadır’da “Terapist Peri” rolünde oynuyor.

Settar Tanrıöğen

58 yaşındaki Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunu Settar Tanrıöğen “Baba Candır”, “Çınar Ağacı”, “Saklı”, “Hayalet Dayı”, “Nergis Hanım”, “Takva”, “Eşkıya”, “Kutsal Damacana” ve “Toz Ruhu” gibi 25’ten fazla yapıtta yer almış usta bir oyuncudur. Settar Tanrıöğen Bir Başkadır’da “Hoca” rolünde oynamaktadır.

Funda Eryiğit

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan 36 yaşındaki başarılı oyuncu “Canım Ailem”, Eski Hikaye”, “Karadayı”, “Eksik”, “Aden”, “Limonata”, “Can Kırıkları”, “Hakan Muhafız” gibi yapıtlarda rol almıştır. Bir Başkadır’da “Hayrunnisa” rolünü canlandırmaktadır.

Dizide oynayan oyuncuların tam listesi

  • Öykü Karayel
  • Fatih Artman
  • Funda Eryiğit
  • Alican Yücesoy
  • Tülin Özen
  • Nesrin Cavadzade
  • Defne Kayalar
  • Bige Önal
  • Settar Tanrıöğen

Bir Başkadır dizisi nereden izlenir?

Bir Başkadır dizisi bir Netflix yapımıdır. Diziyi izleyeblimek için bir Netflix hesabına ihtiyacınız olacak.