Amazon Prime Video’da Watch Party nasıl yapılır?

Amazon Prime Video son zamanlarda getirdiği içerikler ile oldukça fazla kullanıcı çekti. Özellikle Invincible ile yakaladıkları başarıdan sonra birçok kişi platforma akın etti. Peki Amazon Prime Video’da Watch Party nasıl yapılır? Netflix’te de bulunan Watch Party özelliğine kaç kişi katılabilir? Bu uygulama için eklenti indirmeniz gerekiyor mu? İşte detaylar…

Amazon yaptığı yatırımlarla Netflix’in en büyük rakibi olma yolunda adımlar atıyor. Platform’da şimdilik fazla içerik bulunmasa da yapılan yatırımlar gelecekte bu durumun değişeceğini gösteriyor. Amazon yaptığı yenilikler ile resmen platforma daha sonra gelecek olan diziler için altyapı hazırlıyor. Bu yeniliklerden birisi de Watch Party özelliği. Netflix’te bu özellik oldukça geç gelmişti. İnsanlar tarayıcılarına ekledikleri eklenti ile bunu yapabiliyorlardı. Netflix’in yolundan onun yaptığı hataları yapmayarak ilerlemeye çalışan Amazon, şimdiden bu özelliği platformuna entegre etmiş durumda. 

Amazon Prime Video’da Watch Party nasıl yapılır?

amazon prime video watch party nasıl yapılır, amazon prime video watch party nasıl kullanılır, amazon prime video watch party nasıl izlenir, amazon prime video watch party, amazon prime watch party,
Amazon Prime Video’da Watch Party nasıl kullanılır, izlenir?

Bu özelliği kullanabilmeniz için ekstradan hiçbir şey indirmenize gerek yok. Sadece tek yapmanız gereken izlemek istediğiniz film veya dizinin sayfasına girerek oradan Watch Party oluştur butonuna tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza gelen ekranda kendinize bir isim girerek oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu odaya en fazla 100 kişi katılabiliyor. Aynı zamanda yanda bulunan sohbet kısmından da arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Bu özelliği kullanmanız için ekstra bir ücret ödemenize gerek yok. Sadece katılacak insanların Prime Video aboneliğine sahip olması gerekiyor. 

Amazon platformun gelecekte gerçekleştirilecek olan projelerle abone sayısının çok fazla artmasını bekliyor. Bunun en büyük göstergesi olarak Yüzüklerin Efendisi dizisine ayrılan bütçeyi gösterebiliriz. Bu bütçenin dörtte biri ile Game of Thrones dizisinin çekildiğinin altını çizmekte fayda var. Netflix ve Disney gibi platformlarda büyük bütçeli diziler çekmeyi amaçlıyor. Aslında bunların en büyük nedeni Game of Thrones’un bitmiş olması ve yeni Game of Thrones etkisindeki dizinin ne olacağının hala bilinmemesi diyebiliriz. Günümüzde baktığımızda hala Game of Thrones tadında fantastik dünyaya sahip bir dizi bulunmuyor. Bu tarzda dizi denemeleri olsa da istenilen başarı elde edilemiyor. Game of Thrones dizisinin dünyada ulaştığı başarı ve yapımcısı HBO’ya kazandırdığı paralar dikkate alındığında firmalarda bu tarz bir dizinin kendilerinde olmasını istiyor. 

Amazon sadece Yüzüklerin Efendisi dizisini de beklemiyor tabi. Bunun yanında Amazon’un Prime Video platformunda dikkat çeken bazı dizilerde bulunuyor. Bunlara The Boys, American Gods ve son zamanların en popüler yetişkin içerikli animasyon dizisi olan Invincible örnek verilebilir. Özellikle Invincible’ın yayınlanmasından sonra Prime Video’nun kullanıcı sayısı ve bilinirliği oldukça artmış durumda. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Karadut lekesi nasıl çıkar?

Sonraki Yazı
ufc canlı izle bedava

UFC canlı nasıl izlenir? UFC maçları hangi kanaldan izlenir?

İlgili Yazılar